Aké využitie majú zváracie stoly vo výrobe?

Či už sa venujete zváraniu kovov profesionálne alebo ako domáci majster, určite ste sa stretli s problémom, keď sa počas zvárania kovová súčiastka ohne, zmrští alebo roztiahne. Bez pevného podkladu a presného upnutia sa súčiastky v bode zvaru deformujú a vzniká tak nekvalitný spoj. Riešením je použitie univerzálneho zváracieho stola s upínacími prvkami, ktoré zafixujú súčiastky v potrebnej polohe. Tým zvýšite spoľahlivosť zvaru a pohodlie pri výrobe.

Zváracie stoly PWT

Jednoduché uchytenie súčiastky akéhokoľvek tvaru uľahčuje systém otvorov s priemerom 28 mm umiestnený v rastri 100 × 100 ako aj široká ponuka upínacích prvkov. Pomocou bočných otvorov je dokonca možné upnúť aj väčšie súčiastky použitím dostupných predlžovačov a upínačov presne do pozície najlepšie vyhovujúcej pre pohodlnú prácu. Stabilitu stolov zvyšuje aj osadenie na pevných podperách, ak však potrebujete stoly často premiestňovať, dostupné sú aj nohy s kolesami.

Zváracie stoly PWT

Masívne stoly je možné použiť aj ako pracovné stoly pre nasledovné aplikácie:

  • montáž výrobkov,
  • meranie a kalibráciu,
  • uchytenie nástrojov a aplikácií vo výrobe.

Rôznorodé použitie podporuje aj povrch odolný voči korózii a vypudzovanému rozžeravenému materiálu. Stoly sú vďaka spodnej rebrovej konštrukcii zaťažiteľné do 2-3000 kg, zvládnu preto aj práce na mohutnejších výrobkoch. Stoly v rozmeroch od 1000 × 1000 do 2400 × 1200 mm vyhovejú akejkoľvek požiadavke. V prípade, ak potrebujete väčšiu pracovnú plochu, je dokonca možné stoly spojiť do súvislej plochy a potrebného tvaru rýchlo a jednoducho.

Zváracie stoly PWT

Cenovo dostupné zváracie stoly PWT spolu s príslušenstvom nájdete aj v ponuke nášho obchodu.